School starts Tuesday – Good luck to all students!

Below is a list of staff for the coming year. Unfortunately St. Marys DCVI did not have a complete staff list as of Thursday, however the rest of the schools were organized.
Little Falls Public School
Helen Brockman: Principal
Kerry Carlyle: Vice Principal
Karen Kelly: Secretary
Marcia Thomson: Secretary
Diane Bradshaw: Kdgn
Wendy Duncan: Kdgn
Kim Mills: Kdgn
Jessica Morey: Kdgn
Kim Embury: Kdgn
Carrie Mulholland: Kdgn
Fran Bosse: Kdgn
Sam Crawford: Kdgn
Kim Lane: Kdgn
Kathy Rae: Gr.1
Tracy Brintnell: Gr.1
Jessica Hodkinson: Gr.1/2
Melanie Douglas: Gr.2
Kendra Martin: Gr.2
Susan Stacey: Gr. 2
Rachel Mahaffy: Gr. 2/3
Corri Weber: Gr.3
Julia Silcox: Gr. 3
Keltie Sabin: Gr.3/4
Marilou Newman: Gr.4
Rebecca Lantz: Gr.4
Felicia Featherstone-Breckon: Gr.5
Robin Rutherford: Gr. 5
Michelle Coles: Gr. 5
Lisa Cairncross: Gr. 6
Kim Jennings: Gr. 6
Jane Riordan: French
Keltie Sabin: French
Debee Sterrn: Music
Lynn McDougall: Primary Gym & Health
Ayzia Weber: Prep
Lynn McDougall: Prep
Cindy Verkuyl: Prep
Sheila Schueller: Sert
Ayzia Weber: Sert
Betty Lealess: Technical Resource Assistant
Jason Broadhagen: EA
Kristen Cox: EA
Marion Dutton: EA
LouAnn Frook: EA
Angela March: EA
Dianne McKay: EA
Lisa Phillips: EA
John Deweerd: Custodian
Jessie Jackson: Custodian
Lee Gibbings: Custodian
Holy Name of Mary School
Brent Langan: Principal
Anna Collings: Office Assistant
Ali VanStraaten: Office Assistant
Jennifer Keene: Kindergarten
Nancy Wojcik: KB/1A
Nancy Smith: 1 B
Jackie Cousins: 2
Julie Murray: Grade 3A/4A
L. O’Connor: Grade 3A/4B
Angela Bazinet-Lane: Grade 3 / 4
Stacey Rietmeyer: 5A/6A
David Landers: 5B/6B
Caroline Brekelmans: Grade 7/8A
K. Dobson: Grade 7/8A
Rita Pieniazek: Grade 8
Julie Nickel: Spec Ed
Linda O’ Connor: Spec Ed
Tracie Dafoe: French
Lynda Verwer: Librarian
Michelle Valance: Music
Carine Morrow: Education Assistant
Lori Burlingham: Education Assistant
Carrie Bailey: Education Assistant
Trish Edye: Education Assistant
Kathy Rutledge: Education Assistant
Deb McCarthy: Custodian
Clara Hodgins: Custodian
Jim Greason: Custodian
Willie Morley: Noon Hour Monitor
Janeth Plotnik: Noon Hour Monitor
Wilma Duizer: Noon Hour Monitor
Downie Central Public School
John Carr: Principal
Dianne Noeske: Secretary
Mr. Kitching: Kgn
Mrs. Brickman: Kgn
Mrs. Gillespie: Kgn
Mrs. Matthews: Kgn
Mrs. Carroll-Walls: Gr.1
Ms Trudeau: Gr. 1/2
Mrs. Klassen: Gr. 2/3
Mrs. Ryder: Gr. 2/3
Mrs. Parson: Gr.3
Miss Eicher: Gr.3/4
Miss Hildebrand: Gr. 4/5
Mrs. Fletcher: Gr. 5/6
Ms. Lange: Gr. 6
Mrs. Steckly-Gerber: Gr. 7
Mrs. Spillane: Gr. 7/8
Mme. Gervais: French
Mrs. Ryder: Music
Mr. Fennema: SERT
Mrs. Tweddle: TRA
Mrs. Grant: EA
Ms. Tenhag: EA
Ms. Campbell: EA
Mrs. Mikel: EA
Mr. Fritzley: Custodian
South Perth Centennial Public School
Jim Binns: Principal
Lissa Puttock: Secretary
A. Lippal: SERT
Tamara Gettler: JA KA SERT
Angela Leis: Primary/Junior
Kimberley Littleton: Junior
Sherri McGregor: Intermediate
Elizabeth O’Rourke: Junior/Intermediate
Marsha Purvis: Primary
B. Vivian: Primary
M. Hillier: French
Cheryl Rader: TRA
B. Feeney: DECE
K. Rush: EA
R. Thomson Head: Custodian
Sherril O’Hara: P/T Custodian